İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

YENİFOÇALI HAYVANSEVERLER YEMEKTE BİR ARAYA GELDİ

Yenifoça’da sokak hayvanları yararına düzenlenen yemekte sokak hayvanları için mama parası topladı.

Yenifoça Bandana kafede toplanan hayvan severler birlikte yemek yedi , yemeğin geliri ile sokak hayvanlarına mama alınacak.

Sosyal medya üzerinden örgütlendiklerini ifade eden Emekli Ziraat Mühendisi Serhat Güler Yenifoça’daki sokak hayvanlarının iddia edildiği gibi Yenifoça’da kontrolsüz üremediğini , dışardan getirilip bırakılan hayvanlarından sorun yaşandığını , hayvanların aç ve alan değişikliği nedeniyle agresif davranış gösterdiklerini , hayvanlarda yiyecek satan mekanların önüne gittiğini , insanların rahatsız oldukları söyledi. Güler “ Yenifoçalı hayvan severler olarak bir araya geliyoruz , yerel yönetimden beklentilerimiz var, çok acilen buradaki dişi hayvanların kısırlaştırılması lazım .” dedi.

 

Yenifoçalı Hayvan sever Hüseyin Şahin yemeğe katılımın az olması nedeni ile yaptığı açıklamada“Dedik ki toplanalım bir araya gelelim. para vermiyorsunuz. bari bir şeylerin karşılığı olsun. mesela yemek yiyin. onun karşılğında verdiğiniz parayı hayvanlar için alınacak mamada kullanalım. laylaylom olunca koşan Yenifoça halkı buna pek itibar göstermedi. diyorum ki acaba bu sokak canları olduğu içinmi böyle oldu. acaba insanlara yardım için toplansaydık farklı mı olurdu. sanmıyorum. ve ben bir kere daha hüsrana uğradım. “ dedi

IMG_3165

IMG_3162

 

IMG_3163
IMG_3151

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir