İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Buca Belediyesi iş sahibi yapıyor

Buca Belediyesi, ilçedeki istihdam sorununa iş garantili kurslarıyla çözüm yaratıyor. Tekstil firmalarının kalifiye işçi ihtiyacını karşılamak amacıyla Çamlıkule Semt Evi’nde açılan iş garantili meslek edindirme kurslarının ikinci etabı için başvurular başladı. 2 ay süresince uygulamalı olarak verilen eğitim sonrasında Buca Ege Giyim Organize Sanayi Bölgesi’nde çalışmak isteyen vatandaşların 1 Şubat’a kadar Buca Belediyesi Çamlıkule Semt Evi’ne başvurması gerekiyor.

1452849079

Buca Belediyesi’nin ilçedeki istihdam sorununu ortadan kaldırmak amacıyla başlattığı iş garantili meslek edindirme kursları devam ediyor. Buca Belediyesi, İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA)’nın desteği, Buca Ege Giyim Organize Sanayi Bölgesi (BEGOS)  projesi kapsamında, kullanım hakkı aldığı 24 tekstil dikim makinesi ile başlattığı iş garantili meslek edindirme kursunun 2. Etabı için başvuruları almaya başladı.  18- 35 yaş arası vatandaşları kapsayan ve 2 ay süren kurstan her dönem 24 kişi faydalanabiliyor.

 

Açılan kursta 12 adet düz dikiş, 5’er adet overlok, 5 adet reçme ile birer adet ilik düğme makinesinin kullanım ve uygulamalarının eğitimini alan  vatandaşlar, net ücret, sigorta, yemek ve ulaşım avantajlarıyla BEGOS’ta iş sahibi olacak.

 

Yılda yaklaşık 150 vatandaşı iş sahibi yapacak, iş garantili meslek edindirme kursunun 2. Etabı için hazırlıkların başladığını belirten Buca Belediyesi yetkilileri, iş sahibi olmak isteyen vatandaşların 1 Şubat tarihine kadar Çamlıkule Semt Evi’ne başvurularını yapabileceğini belirtti.

 

1452849031 1452848985

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir