İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Vali Toprak’tan İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Rektörlüğü’ne (İYTE)’ye Ziyaret

İzmir Valiliği(BHİ) İzmir Valisi Mustafa Toprak, bir dizi temaslarda bulunmak üzere Çeşme’ ye giderken, İzmir yüksek teknoloji Enstitüsü’ne de bir ziyaret gerçekleştirdi. Vali Toprak’ın ziyaretine Urla, Karşıyaka, Seferihisar ve Çeşme Kaymakamları da eşlik ettiler.
Vali Toprak’ı İYTE’ ye gelişinde Rektör Prof. Dr. Mustafa Güden ve Teknopark İzmir Genel Müdürü Yücel Yaşar karşıladılar.
Vali Toprak, Rektör Güden’den İYTE’nin çalışmaları hakkında bilgi alırken, Rektör Güden, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Vali Toprak’a destekleri ve ziyareti için teşekkür etti. İYTE’nin günden güne geliştiğini, gerek fiziki mekânlar ve eğitim alanları,  gerekse de dünya çapında nitelikli ve örnek bir üniversite oluşturmak üzere çalışmalarımızı yürütüyoruz. Teknoloji gelişimi ve araştırma geliştirmeye büyük önem veriyoruz. Araştırma geliştirme binası, fakülte binası ve yüzme havuzunu tamamladık ve en kısa zamanda İZKA’nın desteği ile yapılan inovasyon merkezini de tamamlamış olacağız. İnşallah hep birlikte açılışlarını gerçekleştiririz. Teknopark İzmir’de de çalışmalar çok iyi gidiyor ve önemli teknoloji gelişimi ve araştırma geliştirme yapılıyor. Dedi.
Vali Toprak ise; Rektör, Üniversite Genel Sekreteri ve Teknopark Genel Müdürü’nden çalışmalarla ilgili bilgi aldıktan sonra “İYTE gibi araştırma geliştirme ve teknoloji geliştirmeye ve gen bilimlerine yönelik çalışmalar yapan üniversitelerin daha fazla desteklenmesi gerektiğine inanıyorum. Sizlerin yüksek tempolu ve bilime, teknolojiye, yenilikçilik, araştırma geliştirmeye önem veren çalışmalarınızı gördükçe bende gençlerimiz ve ülkemiz adına heyecanlanıyorum. Ülke olarak yaşam standartlarını yükseltebilmek için, gelişmiş bir teknolojiye sahip olmak zorundayız, Ar-Ge ve inovasyon çalışmalarına büyük emek harcayan İYTE gibi üniversiteler bu ülke için son derece değerli. Teknoloji geliştiren, bilime ve bilimsel çalışmayı üretim bilgisine ve üretime dönüştürmeye çalışan üniversite ve merkezler bu ülkenin geleceği için çok önemli ve öncelikle bununla ilgili farkındalığı artırıp kendimizi daha fazla geliştirmeliyiz. İnşallah İnovasyon Merkezi de 2016 yılı başında tamamlanır ve İZKA’nın desteklediği örnek güdümlü projenin hayata geçtiğini görürüz” dedi ve Rektör Pof Dr. Mustafa Güden’i çalışmalarından dolayı tebrik etti.  Vali Toprak, daha sonra İYTE’den ayrıldı.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir