İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Vali Toprak, Karaburun Kaymakamlığı’nı Ziyaret Ederek İlçede Yürütülen Yatırım Projeleri ve Hizmetler Konusunda Bilgi Aldı

…Karaburun İlçesinde 3 Baraj, Hastane, Okul ve Tatbikat Camisi ile Urla-Karaburun Yolu ile İzka Proje Desteklerinin İnşaat ve Yapım Çalışmaları Devam Ediyor, Mordoğan Mahallesinde Okul Bahçesine Spor Salonu ve Öğrenci Yurdu Yapımında da Son Aşamaya Gelindi…
İzmir Valiliği(BHİ) İzmir Valisi Mustafa Toprak, inceleme ve denetlemelerde bulunmak üzere geldiği Karaburun İlçesinde Kaymakam Emin Kaymak’ı makamında ziyaret etti.
Vali Toprak’ın Karaburun Kaymakamlığı’na gelişinde, llçe Kaymakamı Emin Kaymak, Karaburun Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Garnizon ve Jandarma Komutanı İsmail Tülmen, İlçe Emniyet Müdür Vekili Oğuz Çalışkan ile Kurum Müdürleri ve muhtarlar ve sivil toplum yöneticileri hazır bulundu.
Hükümet Konağında bulunan müdürlüklerde incelemeler de bulunan ve vatandaşlarla sohbet eden Vali Toprak daha sonra İlçede yürütülmekte olan kamu hizmetleri ve kamu yatırımları ve projelerin gelmiş olduğu aşamalar ve ihtiyaçlar konusunda İlçe Kaymakamı Emin Kaymak’tan ve ilgililerden bilgi aldı.
Vali Toprak, Kaymakamlık toplantı salonunda, Belediye Başkanı, daire müdürleri, mahalle muhtarları ve sivil toplum ile kooperatif Başkan’larının da sorunlarını ve taleplerini dinledi.
Kaymakam Emin Kaymak, “ Sayın Valim, öncelikle hoş geldiniz, ziyaretiniz için teşekkür ediyoruz. İlçemizde Devletimizin ve Hükümetin sağlamış olduğu imkanlar ve sizin de katkılarınız ile çalışmalarımızı yürütüyoruz.
Devlet Hastanesinin yapımı hızla devam ediyor, kısa süre içerisinde tamamlanmış olacak ve ilçemizin en önemli ihtiyacı giderilmiş olacak. Mordoğan Mahallemizde İmam Hatip Lisesi ve tatbikat camiinin yapımı da gerçekleştiriliyor.
İZKA aracılığı ile ilçeler arası gelişmişlik farkının azaltılması ve gerekse de yarımada kalkınma planı çerçevesinde mali destek projelerine sağladığınız katkılardan dolayı Valimiz olarak size ve Kalkınma Ajansı Yönetim Kuruluna teşekkür ediyoruz. Proje destekleriyle önemli mesleki eğitim ve üretim projelerini gerçekleştireceğiz.
Kırsal üretimin desteklenmesi konusunda sulama, içme ve kullanma suyu temini çerçevesinde Veysel Eroğlu Bakanımızın destekleri ile yapımları devam eden Bozköy, Karareis ve Salman barajlarının yapımları da devam ediyor.
Büyükşehir Belediyesi uhdesinde bulunan ve bozulan yolların yapılması konusunda yardım ve ilginizi talep ediyoruz, ayrıca elektrik altyapısının ve şebekelerinin yenilenmesi konusundaki Gediz Elektrik çalışmalarını takip ve katkılarınız için teşekkür ediyoruz ve kültür varlıkları kurulu nezdindeki izinlerin bir an önce çıkmasını sizden bekliyoruz, onun dışında Devletimizin imkanlarının vatandaşlarımıza ulaştırılması ve hizmetlerin yerine getirilmesinde biz de burada arkadaşlarımızla birlikte çalışıyoruz ve tekrar ziyaret ve destekleriniz için ilçem adına teşekkür ediyorum.” dedi.
Vali Toprak, gerçekleştirilen toplantıda açıklamalarda bulunarak; “Bugün burada güzel ve tabiatıyla, özgün ve özel durumuyla istisna yerlerden olan Karaburun ilçemizde bulunmaktan ve sizlerle birlikte ilçeyi konuşmaktan son derece memnunum. Valilik olarak Karaburun ilçemizin hizmet ve yatırım ihtiyaçlarının karşılanması için koordinasyon ve işbirliği içerisinde Devletimizin, Hükümet ve Bakanlık yatırımlarının gelmesi ve uygulanmasında çalışmalarımızı sürdürüyoruz.
İnşallah Karaburun Devlet Hastanesini en kısa zamanda tamamlayarak hizmete açacağız ve burada vatandaşlarımızın sağlık alanındaki en önemli ihtiyacı giderilmiş olacak, ayrıca Mordoğan’da İmam Hatip Lisesi ve tatbikat camisinin biran önce tamamlanması için bende çalışmaları takip ediyorum. Okulun bahçesine spor salonu ve yurt yapılması konusunda da inşallah imkanlarımızı ve takibimizi gerçekleştirerek ek programa alınmasını temin edeceğiz.
Kalkınma ajansımız aracılığı ile yarımada gelişme ve ilçeler arası gelişmişlik farklarının azaltılması başlıklarındaki iki mali destek çağrısından Karaburun ilçemizin de gelen projelerini destekledik. Karaburun Belediyemizin, kooperatifimizin, halk eğitimin ve özel sektörün projelerine mali destek sağladık, sizlerde projelerin süresi içerisinde tamamlanmasını temin etmelisiniz.
Karareis, Bozköy ve Salman Barajların yapımları devam ediyor, bende sayın Bakanımıza teşekkür ediyorum. Gediz Elektrik altyapı çalışmalarının da takip ediyorum, Kurul Kararını en kısa zamanda mevzuata uygun olarak alacağız ve hat yenilemesi ve direklerin dikilmesini temin edeceğiz.
Urla-Karaburun arası yolun 30 km’lik kısmı yapıldı ve hizmete açıldı, 24 km’lik kısmının en az yarısını da 2016 yılında trafiğe inşallah açacağız, Sayın Bakanımızın da bu konuda talimat ve takipleri var. Ana Mahalle yollarının ihtiyaç duyulan kısımlarının yapılması konusunda Büyükşehir Belediyesi ile temasa geçeceğim. Hepinize ve siz değerli muhtarlarımıza ve ilçe yöneticilerimize de teşekkür ediyorum.” dedi.
Vali Toprak daha sonra, Belediye Başkanlığı ve İlçe Jandarma Komutanlığını ziyaret etmek ve yapımları devam eden Hastane ve Okul inşaatlarında incelemelerde bulunmak üzereKaymakamlıktan ayrıldı.
_ZMI0073 _ZMI0079 _ZMI0112 _ZMI0125

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir