İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Trabzonspor’dan Taraftarlarının Aranma Şekline Tepki

Trabzonspor’dan Taraftarlarının Aranma Şekline Tepki

Bordo-mavili kulübün internet sitesinden yapılan açıklamada, taraftarlara maç öncesinde ayakkabıları çıkartılarak üst araması yapıldığı ve bunun tasvip edilemeyeceği belirtildi.

20 dakika önce

Süper Lig’in 11. haftasında Medipol Başakşehir ile karşılaşan Trabzonspor yönetimi karşılaşmaya gelen Trabzonsporlu taraftarların tepeden tırnağa aranmasıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Bordo-mavili kulübün internet sitesinden yapılan açıklamada, taraftarlara maç öncesinde ayakkabıları çıkartılarak üst araması yapıldığı ve bunun tasvip edilemeyeceği belirtildi.

“AYAKKABILARI ÇIKARTILARAK ARANDILAR”

Trabzonspor taraftarlarının tribünlere bıçakla ya da silahla girmeyeceğinin vurgulandığı açıklamada, şunlar kaydedildi: “Takımımızın Medipol Başaşakşehir ile oynadığı karşılaşmayı izlemeye gelen taraftarlarımız stadyuma alınırken futbol sahalarında bir ilk gerçekleşmiş ve taraftarlarımız daha önce örneğine rastlanmamış bir uygulamayla ayakkabıları çıkartılmak suretiyle tepeden tırnağa aranmıştır.

“STADYUMLARDA NELER YAŞANDIĞINI UNUTMUŞ DEĞİLİZ”

Taraftarlarımıza yönelik bu aşağılayıcı tavrı tasvip etmediğimizi ve şiddetle kınadığımızı belirtmek isteriz. Türkiye’de X-Ray cihazlarıyla donatılması gereken stadyumlarda neler yaşandığını unutmuş değiliz. Trabzonspor taraftarı tribünlere bıçakla ve silahla girmez, protestosunu demokratik ölçülerde yapar. Türk futbol tarihinde yaşanan bu ilk uygulamanın bundan sonra başka stadyumlarda da uygulanıp uygulanmayacağının takipçisi olacağımızın bilinmesini isteriz.”

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir