İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

ŞAMPİYON YALOVA ÖZEL YILDIZLAR OLDU

“BU BİR SOSYAL SORUMLULUK PROJESİDİR”

“DEVLETİMİZ ÇOCUKLARIMIZIN BİR DEDİĞİNİ İKİ ETMİYOR”

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu tarafından İzmir’de düzenlenen Özel Sporcular Basketbol Türkiye Şampiyonası, Hasan Öğütçen Spor Salonu’nda gerçekleştirilen final maçlarıyla sona erdi.

ŞAMPİYON YALOVA ÖZEL YILDIZLAR OLDU

13 takımın ve 104 sporcunun katıldığı şampiyonanın grup maçları sonucunda final oynayamaya hak kazanan Silivri Özel Sporcular ve Yalova Özel Yıldızlar kozlarını paylaştı.   Nefes kesen mücadelenin sonucunda 34-33’lük skorla şampiyon Yalova Özel Yıldızlar takımı oldu. Öte yandan, üçüncülük ve dördüncülük maçının yapıldığı salonda, Sinop Özel Sporcular ve Antalya Doktor Hüseyin Vural arasındaki mücadelenin ardından Sinop Özel Sporcular üçüncü, Antalya Doktor Hüseyin Vural takımı  ise dördüncü oldu.

Final maçları sonrası gerçekleşen turnuvanın anlamı ve önemine değinerek açıklamalarda bulunan Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Asbaşkanı Efkan Korkmaz, Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu’nun düzenlediği Özel Sporcular Türkiye Basketbol Şampiyonası finallerinin yapıldığı İzmir’den çocukların gayet mutlu bir şekilde ayrıldıklarını söyleyerek İzmir’lilere misafirperverliğinden dolayı  federasyon olarak teşekkür ettiklerini sözlerine ekledi.

“BU BİR SOSYAL SORUMLULUK PROJESİDİR”

Federasyon olarak Özel Sporcular’ın sosyal yönden gelişimlerine katkı bulunmanın esas amaçları arasında önemli bir etken olduğunu ifade eden Korkmaz, gerçekleştirdikleri projenin bir sosyal sorululuk projesi olduğunun da altını çizdi.  Özel Sporcuların yaşadıkları yerlerden ayrılarak farklı iller görme fırsatı yakalamalarına yardımcı oldukları için büyük sevin yaşadıklarını söyleyen Korkmaz, “Özel sporcularımızın en önemli özelliği, spordan öte gerçekleştirmiş oldukları sosyal aktivitelerdir. Memleketinden ve yurdundan hiç dışarı çıkmamış çocuklarımız var. Biz de bu çocuklarımızı evinden  alıp, en güzel otellerde konaklamalarını sağlayarak ülkemizin diğer illerine getiriyoruz. Tek başına özgürce hareket etmelerine ve spor aracılığıyla farklı aktiviteler yapabilmelerine vesile olmamızdan ötürü büyük sevinç duyuyoruz. Bizim için bu işin sosyal boyutu. Yani, bu bir sosyal sorumluluk projesidir” açıklamalarında bulundu.

“DEVLETİMİZ ÇOCUKLARIMIZIN BİR DEDİĞİNİ İKİ ETMİYOR”

Federasyon  olarak geçmiş yıllara göre maddi yönden gayet iyi duruma geldiklerini ifade eden Efkan Korkmaz, bu konuda devletin kendilerine büyük destek verdiklerini söyleyerek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ve Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’a teşekkür etti.

Efkan Korkmaz, sözlerine şu şekilde devam etti:

“4 yıl önce federasyonumuzu devraldığımızda küçük bir devlet bütçemiz vardı; fakat şu anda bütçemiz oldukça iyi durumda. Her türlü desteği alabiliyoruz. Şahsım ve federasyonumuz adına Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve Gençlik ve Spor Bakanımız Akif Çağatay Kılıç’a sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Sağ olsunlar, çocuklarımız gündeme geldiği zaman bir dediğimizi iki etmiyorlar. Bu açıdan federasyonumuzun hiçbir maddi bir sıkıntısı yoktur. Bu çocuklarımızı bugün 5 yıldızlı otellerde konaklatabiliyoruz. Çünkü, bu özel çocuklarımız en özel ve güzel yerlere layıktır.İzmir’deki turnuva boyunca da en güzel yerleri gezdirdik, çok güzel bir otelde konakladılar ve çocuklarımızı bu güzel anılarla memleketlerine yolluyoruz. Devletimiz ve bizim adımıza ne mutlu… Son olarak, şampiyon olan Yalova Özel Yıldızlar takımını tebrik ediyor, özel sporcularımızın hepsinin gönüllerimizin şampiyonu olduğunu ifade etmek istiyorum”

Final maçlarının ardından Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu tarafından final maçlarına çıkan hak kazanan dört takıma madalyalar takdim edilirken, ilk üçe girme başarısı gösteren takımlara ise kupalar verildi.

FİNAL MAÇI FOTO 2 EFKAN KORKMAZ MADALYA FOTO 1 YALOVA ÖZEL YILDIZLAR BİRİNCİLİK POZU FOTO 1 YALOVA ÖZEL YILDIZLAR BİRİNCİLİK POZU FOTO 3

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir