İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

ÖZDERE’DE DEVRİM

ÖZDERE’DE DEVRİM

Özdere Çukuraltı Sahil Yolu projesi kapsamında Menderes Belediyesi tarafından bölgede yıllardır hak ihlali yapılan yerlerde yıkım çalışması gerçekleştiriliyor.

Menderes Belediyesi tarafından sahil bölgesine değer katacak Özdere Çukuraltı Sahil Yolu projesinin çalışmaları devam ediyor. Çalışmalar kapsamında bölgede yer alan ve hak ihlalinin olduğu evlerin bahçe duvarlarında yıkım çalışması gerçekleştiriliyor.  Yıllardır kanayan yara olan sorunun çözülmesinin ardından yeni proje kısa sürede bitirilecek.

Vatandaşın Hakkı Vatandaşa

Özdere’de devrim gerçekleştirildiğini ifade eden Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu, “ Çukuraltı Sahil Yolu projemizle alakalı olarak yıkım çalışmalarımıza başladık. Bölgede bulunan evlerin bahçelerini 6 metreye kadar içeriye çekerek vatandaşın hakkını yine vatandaşa teslim ediyoruz. Buralar ne benim, ne belediyenin, ne de başkasının yerleri. Bu alanlar halka ait. Biz halkın yerini halka kazandırıyoruz. Yıllarca susulan, görmezden gelinen alanları halkımıza iade etmek bizim boynumuzun borcu ve bu borcu da halkımıza geri veriyoruz. İzmir’e örnek olacak projemiz tamamlandığında bölgeye büyük bir değer katacak. Bundan faydalanacak yine vatandaşlarımız olacak. Her zaman dile getirdiğimiz gibi Menderes’te bir rant oluşuyorsa halk için oluşuyor. Vatandaşımızın yararına olacak her türlü çalışmayı yapıyoruz ve yapacağız da, bundan kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

Örnek proje

Modern mimarisiyle dikkat çekecek çalışmalarda sahil şeridi üzerinde bir adet kafeterya yapılacak. Kafeteryanın yanı sıra eşsiz manzaranın keyfini çıkarmak isteyen vatandaşlar için seyir terasları yerleştirilecek. Proje kapsamında yürüyüş yolları, bisiklet yolları, görme engelliler için düzenlemeler de yapılacak. Alanda plaj düzenlemesi ile peyzaj ve ışıklandırma çalışmaları da gerçekleştirilecek.

 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir