İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

MENDERES YOL BİSİKLETİ YARIŞLARI SONA ERDİ

Menderes Belediyesi tarafından Pazar günü Menderes Yol Bisikleti Yarışı düzenlendi. 3 kategoride gerçekleşen etkinlikte yarışmacılar 56 kilometrelik yolda pedal bastı.

Menderes Belediyesi’nin, Menderes Kaymakamlığı ve Cuma Akşamı Topluluğu (CAT) ile birlikte düzenlediği Menderes Yol Bisikleti Yarışı Pazar günü gerçekleşti. 3 kategoride gerçekleşen etkinlikte kıyasıya rekabet yaşandı. Erkekler 35-44 yaş, erkekler 45 yaş ve üstü ile kadınlar kategorilerinde düzenlenen yarışlar Menderes Adliye Sarayı’ndan başlayıp,  Küner, Ahmetbeyli, Özdere ve Gümüldür güzergahında gerçekleşerek Gümüldür Amfi Tiyatro önünde son buldu. 56 kilometrelik yolda düzenlenen yarışlarda bisikletçiler Menderes’e özgü rüzgara karşı pedal çevirdi.

Başkan Soylu da pedal bastı

100 yarışçının katılım gösterdiği yarış öncesi bisiklet sporuna dikkat çekmek adına Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu da yarışmaya katılan bisikletçilerle birlikte belediye önünden yarışın başlayacağı adliye binasının önüne kadar pedal bastı.

Dereceye girenlere ödül

Yarışlarda erkekler 35-44 yaş grubunda Turgay Germen birinci olurken, Haşim Köksal ikinci, Murat Enç üçüncü, Devrim Ardıç dördüncü oldu. Erkekler 45 yaş üstü grubunda ise Adem Kocay birinci, Faik Yağcı ikinci, Ali Rıza Fırıncı üçüncü, Yaşar Kabuloğlu dördüncü olmaya hak kazandı. Kadınlar kategorisinde ise Meral Türkan Hoffman birinciliği elde ederken, Jessica Lee Pigott ikinci, Kübra Bektaş üçüncü, Beste Hepkaradeniz dördüncü oldu.  Birincinin bin TL ile ödüllendirildiği yarışmada, ikinci 750 TL, üçüncü 500 TL, dördüncü 250 TL para ödülünün sahibi oldu.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir