İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

MENDERES BELEDİYESİ’NDE YENİ DÖNEM

Menderes Belediyesi’nde yeni bir dönem başladı. Menderes Belediye Başkanı Bülent Asil tarafından iki başkan yardımcısı atandı.

Menderes Belediyesi’nde hizmetin daha etkin ve randımanlı yapılabilmesi emeliyle Belediye Başkanı Bülent Asil tarafından iki başkan yardımcısı atandı. 2014 mahalli seçimlerinin hemen peşinden AK Parti meclis azası olarak görev alan Ayşegül Duran Türker ve belde belediyeleri kapatılmadan önce Oğlananası Belediye Başkanlığı yapan AK Parti meclis azası Halil Taşkıran Menderes Belediyesi Başkan Yardımcılığına getirildi. Görevlerine başlayan iki ismin ilk ziyaretçisi de Menderes Belediye Başkanı Bülent Asil oldu.

Koordineli çalışma

AK Parti Menderes Kaza Başkanı Mehmet İmre ile beraber başkan yardımcılarını ziyaret eden Menderes Belediye Başkanı Bülent Asil, “ Belediyemiz’de yeni bir döneme başlamış bulunuyoruz. Daha etkin ve verimli bir çalışma için başkan yardımcılarımız görevlerine başladı. Sayın Halil Taşkıran ve Sayın Ayşegül Duran Türker’e yeni görevlerinde başarılar diliyorum. Sayın Taşkıran’ın belediyecilik mananındaki tecrübesi ve Sayın Türker’in dinamikliği gücümüze güç katacak. Koordinasyonlu bir çalışma ile kazamızın hak ettiği noktaya gelmesi için bugüne kadar nasıl çalıştıysak bundan sonra da daha kuvvetli bir şekilde çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Menderesimizin geleceğine istikamet verecek çalışmaları hep beraber hayata geçireceğiz. Katılımcı, dürüst, eşitlikçi ve rekabetçi bir belediyecilik anlayışla çalışmalarımıza devam ediyoruz. Yeni dönem kazamıza hayırlı, uğurlu olsun” diye konuştu.

Menderes için

Menderes Belediyesi Başkan Yardımcısı Ayşegül Duran Türker ise, “ Yeni görevimize başlamış bulunuyoruz. Emelimiz Menderesimizi hak ettiği noktaya taşımaktır. Belediye Başkanımızın liderliğinde inanıyorum ki güzel işleri kazamızda hayata geçireceğiz” ifadelerini kullanırken, bir diğer başkan yardımcısı Halil Taşkıran da, “ Belediyecilikteki bilgi ve tecrübem ile kazamızın gelişmesi yerine güzel projelere imzalayacağımıza inancım tam. Başkanımız ve belediye personelimiz ile uyum içinde Menderes’i İzmir’in parlayan kazası yapmayı amaçlıyoruz” dedi.

Ayşegül Duran Türker

9 Mayıs 1985 Özdere doğumlu olan Türker, 2009 seneninde İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü  Mimarlık Bölümü’nden mezun oldu. 2014 yerel seçimleriyle politikaya atılan Türker, aynı sene Menderes Belediyesi Meclis Azalığına seçildi. Evli olan Türker ayrı olarak İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclis Azalığı görevini de sürdürüyor.

Halil Taşkıran

14 Nisan 1954 Oğlananası doğumlu olan Taşkıran, 1994 seneninde DSP’den Oğlananası Belediye Başkanı olarak seçildi. İki dönem belediye başkanlığı yapan Taşkıran, 2009 seneninde CHP’den Menderes Belediyesi Meclis Azası oldu ve İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde de meclis azalığı görevinde bulundu. 2014 mahalli seçimlerinde CHP’den meclis azası seçilen Taşkıran, 2015 seneninde AK Parti’ye geçti.  Meclis azalığını sürdüren Taşkıran, evli ve 3 çocuklu.

 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir