İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

-Memur-Sen İzmir, Bayırbucak Türkmenleri için eylem düzenledi

Genç Memur-Sen İzmir Şubesi, Suriye’nin Lazkiye kentinin kuzeyinde yer alan Bayırbucak bölgesindeki yoğun hava saldırılarına dur demek için Konak Meydanında eylem düzenledi.

Eyleme katılan Memur-Sen İzmir Şube Başkanı Ali Musa Bina, Memur-Sen Konfederasyonuna bağlı sendika temsilcileri, İzmir Sivil Toplum Kuruluşları Platformu (İSTOK), İnsani Yardım Derneği (İHH) üyeleri ve vatandaşlar sık sık “Zalimlerin Karşısında, Direnişin Yanındayız”, “Zalim Rusya Suriye’den Defol”, Suriye’ye Özgürlük Direnişle Gelecek”, “Suriye Halkı Yalnız Değildir”, “Bayırbucak, Ebedi Ocak” ve “Yaşasın Suriye Direnişimiz” şeklinde sloganlar attı. Eylem alanında dev bir Türk bayrağı da açılırken, eyleme katılanlar Bayırbucak’ta yaşanılanlara dikkat çekmek için çeşitli pankart ve dövizler taşıdı.

Eylemde basın açıklamasını okuyan Genç Memur-Sen İzmir Şube Başkanı Mucip Uludağ, Bayırbucak’taki saldırıları lanetleyerek, Rusya ve Esed’i kınadı, şiddetlerin son bulması için farkındalık çağrısı yaptı. Basın açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

Gün vahşilerin karşısında olma günü

“Bugün mazluma sahip çıkma günü. Bugün Esed’e, Putin’e, DAEŞ’e, İran’a ve zulme ortak olan bütün zalimlere, canilere ve vahşilere karşı olduğumuzu haykırma günü.

Genç Memur-Sen olarak, insani, vicdani ve tarihimizden beslenen sorumluluğumuzu yerine getirmek için bugün buradayız.

İnsanlığını kaybetmemiş vicdan sahibi herkesin bizimle birlikte olduğunu, mağdurlara ve mazlumlara sahip çıkmanın yürek yangınını taşıdığına inanıyoruz.

Vahşet saltanatını sürdürmek için ülkesini cehenneme çeviren, kendi halkına zulmeden Esed, sözde DAEŞ’le mücadele için bölgeye gelen emperyalist Rusya’nın, bölgeyi kendi inancı doğrultusunda tahkim etmek isteyen İran’ın desteğini alıyor, hep birlikte Bayırbucak Türkmenlerinin yaşadığı köylere fosfor ve misket bombaları yağdırıyorlar. Üstelik kadın, çocuk, yaşlı demeden sivilleri öldürüyorlar.

Zalim Rusya’yı, Katil Esed’i, Bayırbucak Türkmenlerini yok etmeye yönelen saldırıları ve katliamlarından dolayı esefle kınıyor, lanetliyoruz. Mazlumun dinini, ırkını, mezhebini hiçbir zaman sormadık. Kimden gelirse gelsin zulmün karşısında, kim olursa olsun mazlumun yanında olduk. Bu anlayışla, Bayırbucak Türkmenleri başta olmak üzere Suriye’de hayatını kaybeden Türkmen, Arap ve Kürt kardeşlerimize, masum ve mazlum insanlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz

Genç Memur-Sen olarak, Bayırbucak Türkmenlerine asimilasyon ve sürgün politikalarıyla zulmedilmesine sessiz kalmayacağız, izin vermeyeceğiz. Uluslararası toplumu; Putin, Esed, DAEŞ, İsrail ve İran ortak yapımı zulüm sahnesini yıkmaya ve vahşet senaryosunu yırtmaya davet ediyoruz.

Biz bütün insanlığı, her türlü katliama karşı birlikte hareket etmeye, kan ve gözyaşına el birliğiyle son vermeye davet ediyoruz.

Ben, sen, o değil biz olursak Esed gider, vahşet biter.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir