İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Memur-Sen İzmir, Kızılay’a ‘can’ olacak

Memur-Sen İzmir, Kızılay’a ‘can’ olacak

Başkan_makam

Memur-Sen İzmir İl Temsilciliği, Kızılay ile ortak yürüteceği çalışma kapsamında İzmir’de 27 ilçede üyelerinin katılımıyla kan bağışında bulunacak.

Sadece İzmir’de 35 bin üyesi bulunan Memur-Sen Konfederasyonu, Kızılay ile yürüttüğü ortak çalışma kapsamında İzmir’in 27 ilçesinde üyelerinin desteğiyle kan bağışında bulunacak. 21 Kasım tarihinde Foça ilçesinde başlayacak kampanya, 4 Aralık günü Gaziemir’de sona erecek. Kızılay tarafından ilçelerde önceden belirlenen noktalarda kurulacak kan alma birimlerinde bağışta bulunacak olan Memur-Sen üyeleri, 2 hafta sürecek kampanya süresi boyunca kan bağışının hayati önemine dikkat çekecek. Üyeler, tüm ilçelerde sabah 10 ile akşam 6 saatleri arasında bağışta bulunabilecek.

Bina: Tüm teşkilatlarımız alarmda

Kampanyayla ilgili açıklamalarda bulunan Memur-Sen İzmir İl Temsilcisi ve Eğitim-Bir-Sen İzmir 1 No’lu Şube Başkanı Ali Musa Bina, Türk Kızılay’ı ile koordineli bir çalışma yürüttüklerine değinerek, “Tüm teşkilatımız alarma geçti. Türk Kızılay’ı yetkilileri ile sürekli görüşüyoruz. Tüm üyelerimizi Türk Kızılayı’na kan bağışı yapmaya davet ediyoruz. Bağışlanan her kan kurtarılacak 3 can demek. Bu kritik dönemlerde, böylesi hayati bir konuda duyarlılığımızı en üst seviyeye çıkarmamız gerekiyor. Bu sosyal sorumluluk bilinciyle 35 bin üyeye sahip Memur-Sen İzmir ailesi olarak üzerimize düşeni yapacağız” diye konuştu. Bina ayrıca, Kızılay’a kan bağışında bulunulması için Memur-Sen üyelerine kısa mesaj ve sosyal medya yoluyla da çağrıda bulunduklarını belirtti.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir