İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Jandarma Teşkilatına Terörizmle Mücadelede ve Vatandaşa Yönelik Hizmetlerde Taze Kan

İzmir Valiliği (BHİ) İzmir Valisi Mustafa Toprak, 7’inci Jandarma Komando Eğitim Alay Komutanlığı tarafından düzenlenen 18’inci dönem “Uzman Erbaş Teröristle Mücadele Harekât Kursu” kapanış törenine katıldı.
Foça 7’inci Jandarma Komando Eğitim Alay Komutanlığında gerçekleştirilen törene, İzmir Valisi Mustafa Toprak, Jandarma Komando Okulları ve Eğitim Merkezi Komutanı Tuğgeneral Hacı İlbaş, Foça Kaymakamı Niyazi Ulugölge, Foça Belediye Başkan Vekili Muzaffer Yolcu, Foça Cumhuriyet Başsavcısı Ali Öztürk,Jandarma Komando Okul Komutanı J.Kd.Alb. Semih Okyar, Hizmet Destek Komutanı J.Kd.Alb. Halil İbrahim Açıkgöz, Foça Merkez Komutanı Dz.P.Kd.Alb. Ahmet Asar, Bornova 10’uncu J.Eğt.A.Komutanı  J.Mu.Kur.Alb. Hakan Bıyık, J.Komd.Okl. ve Eğt.Mrk.K.lığı Kur.Bşk. J.Kur.Alb. Oğuz Türksoyu, Dnz.Hzm.Mhfz.Komutanı Dz.P.Kd.Alb. Türker Demiralp, diğer rütbeliler ile mezunların  yurdumuzun değişik yöresinden gelen  aileleri, Foça İlçesi Kurum Müdürleri ve  Mahalle Muhtarları katıldı.
 
17 Ağustos 2015 tarihinde başlayan 18. Dönem “Uzman Jandarma Teröristle Mücadele Harekat Kursu”nu başarı ile tamamlayan 2531 uzman erbaş, Jandarma teşkilatının değişik kademelerinde görevine başlayacak.
Vali Toprak, gerçekleştirilen görkemli törenden sonra yaptığı açıklamada, “Jandarma Teşkilatımız milletimizin huzuru, asayişin temini ve devletimizin güvenliği için hiç bir fedakârlıktan kaçınmayarak canla-başla hizmet veren, tarihi şan, şeref ve başarılarla dolu bir teşkilattır. Toplumun huzurunu, bireylerin mutluluğunu ve güvenliğini sağlamak devletin en önemli görevidir.
Düzenlenen bu kursu başarı ile bitirerek Jandarma teşkilatımızın değişik kademelerinde görev alacak olan uzman erbaşlarımızı gönülden kutluyorum. Hepinize göreviniz hayırlı ve uğurlu olsun. Yolunuz ve bahtınız açık olsun. Kazasız belasız görevler diliyorum.Ayrıca  verilen özverili ve başarılı eğitimlerden dolayı tüm sıralı Jandarma Komutanlarımıza teşekkür ediyorum.
Başta Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, vatan ve görev uğruna hayatlarını feda eden şehitlerimizi bir kez daha minnet ve rahmetle, anıyorum. Aziz şehitlerimizin bize kutsal bir emanet olarak bıraktıkları ailelerine ve yakınlarına sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Bu törenimizin herkese hayırlı ve uğurlu olmasını diliyor; sizleri gönülden sevgi ve saygı ile selamlıyorum” dedi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir