İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Sen hiç ateşböceği gördün mü

Sen hiç ateşböceği gördün mü

Yılmaz Erdoğan’ın kaleme aldığı, ülkemizin yakın toplumsal ve siyasal yapısını anlatan ‘Sen Hiç Ateşböceği Gördün mü’ isimli tiyatroyu sahneleyen belediye tiyatrosu oyuncuları tam not aldı

Gaziemir Belediyesi’nin1 Eylül Dünya Barış Günü’nden başlayarak bir yıl süreyle ‘Barış Yılı’ ilan ettiği etkinlik ve gösteriler kapsamında ‘Sen Hiç Ateşböceği Gördün mü’ isimli oyun sahnelendi. Yılmaz Erdoğan’ın kaleme aldığı oyunu Gaziemir Belediye Tiyatrosu sahneledi. Atatürk Kültür Merkezi Nazım Hikmet Sahnesi’nde sergilenen ve ülkemizin yakın geçmişini anlatan oyun Ebru Yavuz Güngör yönetiminde sahnelendi.

Gülseren isimli karakter üzerine kurulan oyun, karakterin yaşantısı üzerinden ülkenin yakın geçmişine ışık tutuyor. Gülseren karakterinin ailesi ve yakın çevresinin siyasi ve sosyal yaşantısını ele alan ve yaklaşık 50 yıllık zaman diliminde geçen oyun kimi zaman gülümsemelerle, kimi zaman sessiz gözyaşlarıyla geçmekte. Başarılı performanslarıyla profesyonelleri aratmayan oyuncular, seyirciden tam not aldı, ayakta alkışlandı.

ı.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir