İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Halkapınar ve Gıda Çarşısı trafiğine Büyükşehir neşteri

Halkapınar ve Gıda Çarşısı trafiğine Büyükşehir neşteri
Yenişehir Gıda Çarşısı ile Şehitler Caddesi arasındaki trafik yükünü hafifletmek için yeni bir karayolu köprüsü inşa eden İzmir Büyükşehir Belediyesi, şimdi de Çarşı ile Şehitler Caddesi bağlantısını 2 şerit giriş – 2 şerit çıkışlı yeni bir yolla rahatlatıyor. Büyükşehir, Halkapınar’daki ESHOT Garajı’nın giriş ve çıkışı için de yeni bir düzenleme gerçekleştirecek.

Ket içinde trafik akışını rahatlatmak amacıyla birçok bölgede farklı ulaşım projeleri gerçekleştiren İzmir Büyükşehir Belediyesi, sektörel alanda kentin en önemli iş merkezlerinden Gıda Çarşısı’na girişi kolaylaştıracak yeni bir alternatif bağlantı yolu için hazırlıklarını tamamlamak üzere. Bölgede oluşturulan proje kapsamında, Halkapınar’da bulunan ESHOT garaj giriş-çıkışları da düzenlenerek otobüslerin trafiğe daha güvenli ve düzenli katkılımı sağlanacak. Yaklaşık 2 milyon TL’yi bulacak çalışmalardan Gıda Çarşısı bağlantısının gelecek ay, diğer düzenlemelerin ise Şubat’ta tamamlanması planlanıyor.

Giriş-çıkış rahatlayacak
Daha önce Yenişehir Gıda Çarşısı ile Şehitler Caddesi arasında ulaşımı sağlayan köprüde yaşanan trafik yoğunluğunu azaltmak amacıyla, bölgede yeni bir karayolu köprüsü inşa eden İzmir Büyükşehir Belediyesi, şimdi de Çarşı’dan direk Şehitler Caddesi’ne 2 şerit giriş – 2 şerit çıkışı sağlayacak bağlantı yolu ile Şehitler Caddesi’ne çıkışı sağlayacak yine 2 şerit tek yön yolun yapımında sona yaklaştı. Asfaltlama çalışmaları gerçekleştiren yol kısa süre içinde hizmet vermeye başlayacak.

Garaj çıkışı daha güvenli olacak
Büyükşehir Belediyesi Halkapınar’daki ESHOT Garajı’na giriş çıkışların da daha düzenli hale getirilmesi için bölgede yeni trafik düzenlemeleri gerçekleştirecek.
Bu kapsamda Halkapınar Eshot Garajı’na girişlerin Şehitler Caddesi’nin sağ ve solu olmak üzere her iki yönünden, çıkışların ise 1204/6 Sokak üzerinden tek noktadan yapılması için düzenleme gerçekleştirecek. Böylece otobüslerin Şehitler Caddesi trafiğine daha güvenli ve düzenli bir şekilde katılımı sağlanacak. 1204/6 Sokak’ta yapılan düzenlemeler, Gıda Çarşısı yönüne doğru yaklaşık 800 metre daha ilerleyecek ve söz konusu bölgede yol-tretuvar çalışmaları gerçekleştirilecek.
Ayrıca bu düzenlemeler ile Konak tramvayının Halkapınar geçişindeki imalatları da  kolaylaşacak ve  alternatif geçişlere de olanak sağlanmış olacak.

14937_20151128115937_s29319 14937_20151128115937_s917148

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir