İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Gaziemirliler doğa için pedalladı

Gaziemir Belediyesi’nin ‘Arabadan in, bisiklete bin,’ ‘Doğa için pedalla’ sloganıyla ikincisini düzenlediği Bisiklet Festivali’ne 200’e yakın bisikletçi katıldı. Festivalin bir ilk olduğunun altını çizen Başkan Şenol, amaçlarının vatandaşları doğa ve sporla buluşturmak olduğunu söyledi

Gaziemir Belediyesi’nin ikincisini düzenlediği Bisiklet Festivali’ne Gaziemir Aktif Pedal topluluğuna üye 200’e yakın bisikletçi katıldı. ‘Arabadan in, bisiklete bin,’ ‘Doğa için pedalla’ sloganıyla düzenlenen festivale katılan bisikletçiler, Abdullah Arda Meydanı’ndan yola çıktı. Vatandaşları doğa ve sporla buluşturmak, doğa katliamlarına dikkat çekmek amacıyla düzenlenen bisiklet turu, Akçay Caddesi üzerinden Menderes Yeniköy civarındaki Balaban Göleti’ne kadar devam etti. 18 kilometrelik bisiklet turunda ter döken bisikletçiler Balaban Göleti’nde düzenlenen etkinliklerle gönüllerince eğlenip yorgunluk attı.

En değerli mirasımız çevre

Bu bisiklet festivalinin bir ilçe belediyesi tarafından düzenlenen ilk festival olduğunun altını çizen

Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol, festivale katılan bisikletçilere teşekkür etti. İnsanları doğa ve sporla buluşturmak, doğa katliamlarına dikkat çekmek amacıyla bisiklet festivalini düzenlediklerini söyleyen Başkan Şenol şöyle devam etti: “Ülkemizin havası en temiz ili olarak Çanakkale seçilirken, Gaziemir’de havası en temiz ilçe seçildi. Gaziemir ormanlarıyla, doğasıyla oksijen deposu. Ben de yeşili seven biri olarak kentteki yeşil miktarını ikiye katladım. Gaziemir’de yaşayan herkes adına bir ağaç diktim. Şimdi yeni hedefim bu sayıyı ikiye katlamak. Çünkü bu ülkenin geleceği çocuklara bırakacak en değerli mirasımız çevre. Hep birlikte çevreye ve doğaya sahip çıkmalıyız.”

 

 

 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir