İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

GAZİEMİR ATATÜRK İÇİN KOŞTU

Gaziemir Belediyesi’nin düzenlediği Ata’ya Saygı Koşusu’na 1000’e yakın her yaştan vatandaş katıldı. Üzerlerinde Atatürk ve Türk Bayrağı yer alan kırmızı atletleriyle Gaziemir caddelerini adeta gelincik tarlasına döndüren her yaştan spor severler zorlu etabı tamamladıktan sonra madalya ile ödüllendirildi.

Ata’ya Saygı Koşusu’nda her yarışmacılara üzerinde numaralarının yazıldığı Atatürk ve Türk Bayrağı yer alan kırmızı atletler dağıtıldı.

 Startın verilmesiyle birlikte Türkan Saylan Caddesi, Atatürk Bulvarı üzerinden Emlak bank Evleri çevresini dönen yüzlerce her yaştan yarışmacı Abdülhamit Yavuz Caddesi’ni takip ederek Abdullah Arda Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı önünde koşuyu tamamladı.

 

Bir çok kategoride dereceye girenlerin ödüllerini Gaziemir Belediye Başkan Yardımcısı Önder Keskin, Meclis Üyeleri Aydın Tülü, Fatma Tınaztepe, Saime Uzun, Kent Konseyi Başkanı Savaş Kapucu, ADD Gaziemir Şube Başkanı Turgay Altınışık takdim etti. ADD Gaziemir Şube Başkanı Altınışık tüm dereceye girenlere Atatürk’le ilgili hediyeler verdi. 

Koşuya katılanlar arasında engelli vatandaşların yanı sıra annelerinin sürdükleri bebek arabasıyla katılan 1,5 aylık ve 2 yaşında bebekler de vardı. Organizasyonda onlarca Gaziemir Belediye Spor Gönüllüsü’ de destek verdi.

1000’e yakın her yaş grubundan vatandaş katıldı.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir