İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Ehliyet Alacaklara Önce Trafik Adabı Öğretilecek

Artık, sürücü kurslarında ‘Türk kültürü’ ders şeklinde anlatılacak.

Artık, sürücü kurslarında ‘Türk kültürü’ ders şeklinde anlatılacak. Söz konusu projeyle trafikte agresifliğin önüne geçilmesi hedefleniyor. Uzun vadeli yatırım olarak görülen projenin ise trafikte 10-15 yıl sonra meyvesini vereceği hesaplanıyor. Dersin içine monte edilen kültürle trafik kazalarının da minimum seviyelere düşeceği ifade ediliyor.

DİREKSİYON VE İLK YARDIMDAN ÖNCE ÖĞRETİLECEK

Trafikte Ocak 2016 itibarıyla yeni bir dönem başlayacak. Yeni sistemle birlikte ehliyet alma zorlaşırken ilkyardım, motor ve trafik derslerine ilave olarak bir de trafik adabı dersi eklenecek. Eklenen bu trafik adabı dersiyle sürücü adayları Türk kültürü, örf ve adetlerinden de hayatına olumlu şekilde yansıyacak bilgiler öğrenecek. Verilecek bu dersle birlikte uzun vadede trafik terörünün de önüne geçilmesi hedefleniyor.

Dünyada trafik eğitiminde olmayan bir yeniliğe imza atılırken, yeni yılla birlikte ehliyet almak isteyen kursiyerler bir de trafik adabı dersi alacak. Yeni başlayacak bu sistemle ilgili bilgi veren Sürücü Eğitimcileri Konfederasyonu Genel Başkanı İsmail Yılmaz, AB standartlarında dahi olmayan bir şeye imza atıldığını belirtti. Trafik kazalarında insanların bilgisizliklerinden dolayı kaza yapmadıklarını savunan İsmail Yılmaz, trafik kültürünün özümsenmemesinden ve bu noksanlıktan dolayı kazaların meydana geldiğini aktardı.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir