İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Dersimiz Evde Sağlık Hizmeti

Dersimiz Evde Sağlık Hizmeti

Menderes Belediyesi tarafından geçen yıl faaliyete sokulan Evde Sağlık Hizmetleri kapsamında öğrencilere sağlık eğitimi verildi.

Menderes Belediyesi tarafından 65 yaş üstü yaşlı bireyler ile her yaştaki yatalak hastalar için geçen yıl faaliyete sokulan Evde Sağlık Hizmetleri kapsamında ilkokul öğrencilerine sağlık eğitimi verildi. Evde Sağlık Hizmetleri Merkezi’nde gerçekleşen eğitime minik öğrenciler büyük ilgi gösterdi.

 

Bilgilendirme turu

Alpaslan İlköğretim Okulu öğrencilerine verilen eğitim ile minik öğrencilere ilk yardım ve sağlık konusunda bilgilendirmede bulunuldu. Menderes Belediyesi Evde Sağlık Hizmetleri Merkezi’ni gezen çocuklara merkezde sunulan hizmetler ile ekip ve ekipmanlar hakkında bilgi verildi. Sağlığın ve ilk yardımın önemine değinilen eğitimde, minik öğrencilerin merak ettikleri sorular da uzman sağlıkçılar tarafından cevaplandırıldı.

Duyarlı ve bilinçli bireyler yetişecek

Eğitimle ilgili konuşan Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu, “ Belediyemizde bir ilki gerçekleştirerek hayata geçirdiğimiz Evde Sağlık Hizmetleri uygulamamız ile vatandaşlarımızın derdine derman olmayı sürdürüyoruz. Bu hizmetimizin yanı sıra çocuklarımızın sağlık konusunda daha duyarlı ve bilinçli bireyler olması için eğitimler gerçekleştiriyoruz. Uygulamamıza katılan minik kardeşlerimiz uzman kadromuzun bilgilendirmesi ile eğlenerek sağlık ve ilk yardım konusunda bilgi sahibi oluyorlar. Çocuklarımızın her konuda bilinçlenmesi adına farklı çalışmaları Menderesimize kazandırmayı sürdüreceğiz” dedi.

 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir