İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Denize Atlayan Arkadaşının Peşinden Atladı, İkisini de Polis Kurtardı.

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde, denize atlayan arkadaşı 38 yaşındaki M.D.’yi kurtarmak için peşinden atlayan 30 yaşındaki V.K., denizden çıkamayınca, iki kişiyi polis ve itfaye kurtardı.

DENİZE ATLAYAN ARKADAŞININ PEŞİNDEN GİTTİ

Olay, saat 01.30 sıralarında Bozahane Limanı’nda meydana geldi. İddiaya göre; M.D. ve V.K. limanda bir süre alkol aldı. M.D., alkolün de etkisiyle ayağa kalkarak kendisini denize attı. V.K.’de arkadaşını kurtarmak için suya atladı. Yüzme bildikleri için denizin yüzeyinde kalan iki arkadaş denizden çıkamayınca çevreden yardım istedi.

SESİ DUYAN LİMAN GÖREVLİLERİ POLİSE HABER VERDİ

İki kişinin denizdeki bağrışmalarnıı duyan liman görevlileri, durumu polise ve itfaye ekiplerine bildirdi. Gelen itfaye ekipleri, denize uzattıkları yangın merdiveniyle M.D.’yi kurtarırken, V.K. polis ve vatandaşların yardımıyla denizden çıkarıldı. İtfaye ekipleri, soğuktan titreyen M.D.’ye, üşümemesi için mont giydirdi.

HASTANEYE GİTMEK İSTEMEDİLER

Tedavi edilmek üzere ambulansla hastaneye götürülmek istenen iki kişi, ısrarlara rağmen hastaneye gitmeyi kabul etmedi. Haklarında tutanak tutulan iki arkadaş daha sonra evlerine gönderildi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir