İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

DEĞİRMENDERE’DE GERİ SAYIM

Menderes Belediyesi’nin Değirmendere Mahallesi’nde yaptığı çalışmalarda sona gelindi. Kısa süre sonra tamamlanacak çalışmalar ile vatandaşlar hem yeni bir tesise hem de modern bir meydana kavuşmuş olacak.

Menderes Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında Değirmendere’de bulunan atıl haldeki eski hizmet binası ve çevresindeki yenileme çalışmalarında sona gelindi. Çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte vatandaşların keyifle vakit geçireceği bir tesis ve yeni bir meydan Değirmendere’ye kazandırılmış olacak.

Komple yenilik

100 metrekarelik atıl halde bulunan eski hizmet binasının iç ve dış kısmı tamamen yenilenerek hizmete hazır hale getirildi. İç kısımda boyama çalışması, fayans döşeme çalışması gerçekleştirilirken kapı ve pencere doğramaları değiştirildi. Dış cephede ise balkon korkuluklarının onarım çalışmaları yapılarak, bölgeye özgü çizimler ile duvarda boyama çalışması gerçekleştirildi.  Bina önündeki 650 metrekarelik meydan ise komple elden geçirildi.

Alan kaynak taşı ile kaplanırken, yerlerde kaynak taşlarının aralarına Menderes’teki boncuk ocaklarında yapılan nazar boncukları döşendi. Meydandaki mevcut havuz ise yenilendi. Alanda bulunan Atatürk büstü de cilalanarak daha güzel bir görünüme kavuşturuldu. Büstün etrafı demir babalar ve zincirle çevrelendi.  Meydanda boyama çalışmaları ve çiçeklendirme çalışmaları tamamlanarak alan vatandaşın hizmetine açılacak.

Her şey vatandaşımız için

Çalışmalarla ilgili konuşan Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu, “ İlçemizin her mahallesine eşit hizmet götürmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu kapsamda Değirmendere Mahallemizin önemli bir sorununu çözüyoruz. Atıl durumdaki eski hizmet binamızı yeniliyor ve vatandaşlarımız için yeni bir tesis kazandırıyoruz. Ön alanda da çalışmalarımızı tamamlayarak modern bir meydanı mahallemize kazandıracağız. Çalışmalarımızda sona gelindi. İnşallah kısa süre sonra herkesin gıpta ile bakacağı yeni alanımız hizmete açılacak” diye konuştu.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir