İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Datça ve Marmaris’te Kasımda Deniz Keyfi

Muğla’nın turistlik ilçeleri Datça ile Marmaris’te kasım ayında güneşli ve sıcak havayı fırsat bilenler, plajları doldurdu.

Hava sıcaklığının 25, deniz suyu sıcaklığının 21 dereceye ulaştığı Daçma’da, başta ilçe merkezindeki ‘mavi bayraklı’ Hastanealtı Plajı olmak üzere kumsal dolup taştı. Kimi vatandaşlar yüzerken, bazıları da güneşlenmeyi tercih etti. Minik öğrencilerin plajda ödevlerini yaptığı görüldü.

“BİR KEZ GELDİM…”

Kentte 23 yıldır yaşadığını belirten emekli hemşire 61 yaşındaki Ayfer Özarslan, “Daçma muhteşem bir yer. Burayı gördükten sonra bir daha ayrılamadım. Güneş ve deniz harika, yılın her ayı denize girmek mümkün” diye konuştu.

“OY İÇİN GİTTİK GELDİK, BURADAN AYRILAMIYORUZ”

Emekli bankacı 62 yaşındaki Nuray Gürses de yılın büyük bir bölümünü Daçma’da geçirdiğini belirterek, “Geçen hafta seçimler nedeniyle oy kullanmak üzere kısa bir süreliğine İstanbul’a gittik. Isınmak için kaloriferleri yakmak zorunda kaldık. Kendimi Daçma’ya zor attım. Kasım ayında denize girip, güneşleniyoruz. Deniz suyu ve hava sıcaklığı arasında fark olmadığı için rahatlıkla yüzebiliyoruz” dedi.

MARMARİS DE FARKSIZDI

Hava sıcaklığının 22, deniz suyunun 17 derece olduğu Marmaris’te de imrendiren görüntüler oluştu. Güneşli havayı fırsat bilenler, öğle saatlerinde Atatürk Caddesi ve Kemal Elgin Bulvarı Uzunyalı Mevkii’nde sahil yürüyüş yollarına akın etti. Bazıları deniz manzaralı restoran ve kafeteryalarda dinlenirken, kimileri yürüyüş yaptı. Bazı kişiler çocuklarıyla oyun parklarını yolunu tuttu. Güneşli havanın nimetlerinden yararlanan bazı kişiler, plajları doldurdu. Deniz bisikletine binenler de oldu. Bazıları da oltalarını alarak balık avlamayı tercih etti.

“BURANIN HER ŞEYİ TERTEMİZ”

Kış aylarını Marmaris’te geçiren Melahat Dikbaş, “Marmaris’in kışı bahar havasında geçiyor. Havası, doğası her şeyi temiz. Güneşli havayı gördüğümüzde hemen plaja gelerek denize giriyoruz” dedi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir