İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Bornova’da yatırımlar vatandaşla birlikte belirleniyor

Bornova’yı geleceğe taşıyacak hizmet, proje ve çalışmalarını yurttaşların talep ve isteklerine göre şekillendiren Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, rutin semt gezilerini Atatürk ve İnönü Mahalleri ile sürdürdü. Atatürk Mahallesi’ne yapılacak çok emelli düğün salonunun temelini önümüzdeki günlerde atacaklarının müjdesini veren Başkan Atila, İnönü Semti’ni açık pazaryerinden kurtaracaklarını, Atatürk Semti’ni de ikini kapalı pazaryeri yapacakları söyledi.

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, Atatürk Semti Muhtarı Pakize Namdar ile İnönü Semti Muhtarı Necla Yamaturp ile beraber iki semtte yapılan çalışmaları yerinde gördü. Fen, temizlik ve tesisler müdürlüğü ile muhtarlar masası yetkililerinin de bulunduğu semt gezisinde, hep beraber tasarılar incelendi, ihtiyaç duyulan pazaryeri, düğün salonu, park ve spor alanı gibi yatırımların nerede, ne şekilde bulunacağı konuşuldu. Başkan Atila muhtar ve yurttaşların görüş ve tekliflerini dinledi.

Düğün Salonu ve Kapalı Pazaryeri müjdesi

Başkan Olgun Atila, Atatürk Mahallesi’nde temel kazı çalışmaları bitirme mertebesine gelen iki katlı düğün salonunun yapılacağı alanda incelemelerde de bulundu. 1600 metrekarelik çok emelli düğün salonunun temelini önümüzdeki günlerde atacaklarını söyleyen Atila, “Kuruluş, yalnızca düğünler değil, diğer özel günlerde de kullanılacak şekilde çok emelli olarak hizmet verecek. Her bir katında 300 kişi kapasiteli düğün salonu, bodrum katında ise otopark bulunacak” diye konuştu.
Atatürk Semti’ne ikinci kapalı pazaryeri müjdesi veren Başkan Atila, Seyit Şanlı Lisesi’nin üst sokağındaki açık pazayerini kaldırıp daha çağdaş bir pazaryeri yapacaklarını söyledi.

İnönü Semti’ndeki mevcut pazaryerinin de üzerini daha çağdaş hale getireceklerini ifade eden Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, Muhtar Necla Yamaturp’a aynı semtte bulunan toprak sahanın yapay çimle kaplanması için İzmir Büyükşehir Belediyesi nezdinde ihtiyaç duyulan teşebbüsleri yapacakları sözünü verdi.

Bornovayı birlikte geleceğe taşıyoruz

İki kadın muhtar, talepleri doğrultusunda mahallelerinde ehemmiyetli çalışmalar yapıldığı dile getirerek, Bornova Belediyesi’ne ve Başkan Atila’ya teşekkür etti.
Muhtarların yanısıra yurttaşlarla da bir araya gelen, kahvede onlarla birlikte çay içip sohbet eden Başkan Olgun Atila, “Yurttaşların görüşlerini almadan yapacağımız hiçbir yatırım gerçek manada emeline erişmez. Bugün de bir çok mahallemizde olduğu gibi bunun için buradayız. Zira Bornova bizim, hepimizin hanesi” dedi.

5J7A1616
5J7A1701

 

 

 

 

 

 

5J7A1770

5J7A1758

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir