İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Batman’da Trafik Sigortası Ücretlerine Yüzde 500 Zam

Batman’da, sigorta şirketleri bu yıl zorunlu trafik sigorta ücretlerine yüzde 500 dolayında zam yaptı.

Araç sahipleri tarafından yılda bir kez ödenen zorunlu trafik sigortasına Batman’da yüzde 500 civarında zam yapıldı! Geçen sene 700 TL zorunlu trafik sigortası ödeyen taksici esnafı, bu yıl kendilerine 5.000 TL’lik poliçe gönderilince şok oldu.

UYGULAMAYI HAKSIZ BULDULAR

Taksiciler, bunun haksızlık olduğunu belirterek “Eğer bu zulüm yöneticilerin dikkatini çekmezse, ciddi eylemler yapacağız” uyarısında bulundular.

Araç sahipleri de, Türkiye’de en pahalı trafik sigortalarının Batman’da uygulandığını belirterek “Aynı model ve aynı standartlardaki araçlar başka illerde 700-800 TL civarında trafik sigortası kapsamında iken, bu rakam Batmanda 4000-5000 TL arasında gidip geliyor. Bu apaçık haksızlıktır ve bariz bir zulümdür” dediler.

“CİDDİ EYLEMLER YAPACAĞIZ”

Batmanda taksicilik yapan esnaflar, fahiş sigorta poliçeleri yüzünden iflasın eşiğine geldi.

Batman Ticari Taksiciler Derneği Başkanı Evren Yıldız, bu haksızlığın devam etmesi halinde ciddi eylemler yapacaklarını belirtti.

Taksici esnafının zararla çalıştığını ve sadece zorunlu trafik sigorta ücretlerinin kendileri için 4-5 aylık ciro olduğunu belirterek “Batmanda taksicilik olayı henüz gelişmedi. İnsanlar taksiye binmiyor. Arkadaşlarımız zaten para kazanma aşamasına gelmemişler. Bir taksici esnafı 4-5 bin TL trafik sigortası ödeyecek durumda değil ve bu haksızlık giderilmediği taktirde ses getirecek eylemler yağacağız” dedi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir