İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Çok dikkatli olun…

Gebze bölgesinde işinden çıkıp, otobüsle evine gitmekte olan genç bir bayanın telefonu çaldı. Genç bayan telefonunu açtı. Arka fonda telsiz sesleri duydu. Telefona çıkan bir erkek , emniyetten aradığını söyledi ”Bulunduğunuz yeri hemen bildirin. Size soracaklarımız var. Bulunduğunuz yere gelip, sizi alacağız ” dedi. Genç bayan, bulunduğu otobüsün içinde çok tedirgin oldu, panik yapmış. Telefondaki şahsa, ”Otobüsteyim, evime gidiyorum ” dedi.
Kendisini polis olarak tanıtan şahıs, ”Hemen otobüsten in, bulunduğun yeri bize bildir. Gelip alacağız ” diye ısrar etti. Minibüste bulunan ve konuşmaya tanık olan yaşlı bir adam ,” Kızım, sen araçtan inme. En yakın polis karakoluna git , durumunu anlat. Gerekirse gelip seni karakoldan alsınlar ” diye akıl verdi.
Telefondaki uyarı üzerine araçtan inmeye hazırlanan genç bayan , bu tavsiyeye uydu. Önce nişanlısını bulup aradı, sonra nişanlısı ile birlikte karakola gidip, durumunu anlattı.Karakolda görevli polisler, genç bayanı arayanların ”Organ mafyası” Üyesi olduklarını bu kişilerin Bulgaristan’dan geldiklerini, rastgele telefon numaraları çevirip, insanları ağlarına düşürmeye çalıştıklarını anlattı. Cep telefonundan tanımadığınız insanlar sizi arayıp, yönlerdirmeye kalkışırsa, çok dikkatli olun..

12227844_1041705089214184_3256690324955402911_n

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir