İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Ödemiş’in turizm açısından önemli bir yere sahip olan Gölcük mahallesinde rekreasyon çalışmalarına başlandı.

Ödemiş’in turizm açısından önemli bir yere sahip olan Gölcük mahallesinde rekreasyon çalışmalarına başlandı. Çalışmalar kapsamında göl kenarındaki

5500 m² alanda dinlenme alanları, yürüyüş yolları, paten pisti, spor alanları yer alacak.

odemis0006

Gölcük Mahallesi; konumu ve doğa güzellikleri bakımından Ödemişliler ve çevre il – ilçelerden gelen ziyaretçiler tarafından büyük ilgi görmektedir. Özellikle yaz aylarında piknik yapmak ve dinlenme alanı olarak en çok tercih edilen yerler arasındadır. Mevcut halin düzenlenerek yeni alanların oluşturulması amacıyla Ödemiş Belediyesi’nce hazırlanan “Gölcük Mahallesi Göl Çevresi Rekreasyon Alanı Düzenleme” projesi uygulanmaya başlandı.

Projenin ilk etabı, Kavurmacı mevkiinden Gölcük Otel arasındaki 5.500 m² alanda uygulanacak. Gölün doğa güzellikleri korunarak, ziyaretçilerin her türlü ihtiyaçları düşünülerek hazırlanan projede kapsamında göl kenarında yeşil alanlar, yürüyüş yolları, 4 iskele, ahşap pergoleler, paten pisti, basketbol sahası ve spor alanları yapılacak.

Kültür Bakanlığından 350 bin lira destek

Ödemiş Belediye Başkanı A.Mahmut Badem’in girişimleri sonucunda Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan “Gölcük Mahallesi Göl Çevresi Rekreasyon Alanı Düzenleme” projesine 350 bin TL destek geldi. İhale bedeli 486.444,12 TL olan projenin 6 ayda tamamlanması planlanıyor.

IMG_3400 - Kopya IMG_3404 (1) - Kopya

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir