İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

İzmir Kısa Film Festivali

Bu yıl 16.kez düzenlenecek olan Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali, 17-22 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecektir.

Festivale animasyon, belgesel, deneysel ve kurmaca kategorilerinde yarışmak üzere; aralarında İran, Mısır, Almanya, Porto Riko, İspanya, Fransa, Brezilya, İspanya, Ermenistan, İtalya, ABD, Kore, Yunanistan, Japonya, Hollanda, Birleşik Arap Emirlikleri, Küba, İsviçre, Venezuella gibi ülkelerin bulunduğu 87 ülkeden bin 500’den fazla film başvuruda bulunmuştur.

İzmir Kısa Film Festivali

 

Bu yıl 16. Kez seyircisiyle buluşacak olan İzmir kısa film festivali, Türkiye’nin bu alanda düzenlenen en büyük etkinliklerinden biri olma özelliğini hala koruyor. Ülkemizde uluslararası düzeyde ödül veren ilk kısa film festivali özelliğini taşıyan İzmir kısa film festivali, filmlerini ilk olarak 2000 yılında göstermiş, o günden bu yana kısa film severler ve sinema festivalleri arasında Türkiye’nin en saygın festivallerinden biri haline gelmiştir.

 

Festivalin bu yıl ki Jürisi Serdar Akar’ın başkanlığında Vildan Atasever, Yiğit Özşener, Andreas Sinanos ve Macar Sinema yazarı Gyorgy Barondan oluşacak.  Bu yıl 96 ülkeden gelen 1600 e yakın film arasından seçilen 400 filmi 17-22 Kasım tarihlerinde Alsancak Fransız Kültür Merkezi, Alsancak Türkan Saylan Kültür Merkezinde izleyicilerimizle buluşturacağız.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir