İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

2015-2016 Eğitim Öğretim yılı nedeniyle de ‘İlk Okuma Yazma’ setinin dağıtımını gerçekleştiren Kemalpaşa Belediyesi’ne teşekkür

Yaz dönemi boyunca okulların boya, badana ve tamirat işlerini yapan;  2015-2016 Eğitim Öğretim yılı nedeniyle de ‘İlk Okuma Yazma’ setinin dağıtımını gerçekleştiren Kemalpaşa Belediyesi’ne teşekkür, eğitim camiasından geldi.

 

Temel Eğitime Destek noktasında örnek çalışmalara imza atan ve okulların tadilat projelerini gerçekleştiren Kemalpaşa Belediyesi’ne bir teşekkür de eğitim camiasından geldi. Yaz dönemi boyunca okulların boya, badana ve tamirat işleri ile 2015-2016 Eğitim Öğretim yılında kullanılacak ‘İlk Okuma Yazma’ setinin dağıtımını yaptıran Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu’yu ziyaret eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Fikret Yılmaz ve beraberindeki heyet,  Başkan Uğurlu’ya hem teşekkür etti hem de eğitime katkılarından dolayı plaket verdi.

Eğitim Bir-Sen Kemalpaşa Temsilciliği Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Kurt ve ilçedeki okul müdürlerinin katıldığı ziyarette Başkan Uğurlu’nun eğitime verdiği desteğin çok önemli olduğunu vurgulayan Yılmaz, “İlçemizdeki okulların ihtiyaç duyduğu noktalarda, belediyemiz de bizlere her zaman yardımcı oldu. Ne zaman başkanımızı arasak, sağolsunlar bize gerekli desteği verdi. Bu anlamlı desteğinden dolayı kendilerine teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

YAKLAŞIK 900 BİN TL HARCANDI

Temel eğitimin, birey ve toplum hayatı açısından son derece önemli olduğunu ifade eden Başkan Uğurlu ise, “Sonuçta çocuklarımızın okula başladıkları ilk yıllardaki eğitimin kalitesi, ilerleyen dönemlerde hem kişi hem de toplum davranışları olarak karşımıza çıkıyor. Biz de bu gerçekten yola çıkarak, ilçemizdeki okulların boya, badana, bahçe ve çatı yenileme, bakım ve onarım işlerine destek olduk. Okulların kapanmasıyla başladığımız çalışmalar, yeni eğitim öğretim yılının başlamasına kadar devam etti. Tüm bu çalışmalara ek olarak, ilkokula yeni başlayan minik kardeşlerimiz için de okuma yazma seti hazırlayarak bütün okullarımıza bunları dağıttık” dedi.

Başkan Uğurlu, tüm bu işlerin yaklaşık 900 Bin TL’ye mal olduğu bilgisini vererek, “Bu ciddi bir rakam ancak şu da bir gerçek ki; insana yapılan yatırım, geleceğe atılmış bir adımdır. Dolayısıyla temel eğitime bundan sonra da destek vermeyi sürdüreceğiz” diye konuştu. Toplantı sonrası Başkan Uğurlu, kendisine takdim edilen hediyeleri kabul etti.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir