İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Rize’de Şiddetli Yağış Etkili Oldu, Köprüler Çöktü, Yollar Ulaşıma Kapandı

Rize’de Şiddetli Yağış Etkili Oldu, Köprüler Çöktü, Yollar Ulaşıma Kapandı

Rize’de etkili olan şiddetli yağış nedeniyle dereler taştı, oluşan heyelanlar nedeniyle çok sayıda köy yolu ulaşıma kapandı. Bir ilçede okullar tatil edildi.

Bölgede dün gece geç saatlerde etkisini artıran şiddetli yağış, bazı yerlerde derelerin taşmasına, bazı yerlerde de heyelanlara neden oldu, il genelinde 38 köy yolu ulaşıma kapandı. Senoz deresinin taşması sonucu Kaptanpaşa-Çataldere karayolunda ulaşım sağlanamıyor. Su seviyesinin yüksek olduğu yolda ekipler taşkına müdahale için bekleyişini sürdürüyor.  Çamlıheşmin Çat grup yolunda da yine dere taşması sonucu ulaşım yapılamıyor.

80 METRELİK KÖPRÜ ÇÖKTÜ

Çayeli İlçesi Madenli Beldesi’nde Büyükderenin taşması sonucu Gürçam Mahallesi’ne ulaşımı sağlayan yaklaşık 80 metrelik beton köprü çöktü. Çevre sakinleri, dere yatağından malzeme alınması nedeniyle köprü ayaklarının zarar gördüğünü ve bu nedenle çöktüğünü ileri sürdü. Köprünün ayakta kalan kısmına çıkan vatandaşların tehlikeye rağmen taşan dereyi izlediği gözlendi.

İLÇEDE OKULLAR TATİL

Bu arada Çamlıheşmin İlçesi’nde çok sayıda köy ve mahalle yolunun ulaşıma kapanması nedeniyle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, ilk ve orta dereceli okulları bir gün süreyle tatil etti. Şiddetli yağışın sürdüğü ilçede telefon ve enerji nakil hatları da zarar gördü.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir